Zarezervujte si Váš nový vůz: +420 608 159 757

2 dnů 2 hod. 55 min. 11 s.

Informace o systému AUTOTRACER

Vyberte si ojetý vůzEkonomické vozy Vám o něm řeknou víc!

Co je systém AUTOTRACER?

AUTOTRACER je informační systém, který Vám pomůže s nákupem a prodejem ojetého vozidla. Poskytne Vám maximum důležitých informací o Vámi vybraném vozidle. Systém je určen především motoristům, leasingovým společnostem, pojišťovnám a prodejcům ojetých vozidel. Nejefektivnější je využití systému ještě před nákupem ojetého vozidla. Znát o vozidle důležité informace je ale vhodné kdykoli.

Proč systém AUTOTRACER před nákupem auta použít?

VAROVNÁ SITUACE NA TRHU OJETÝCH VOZIDEL V ČR

Situace v ČR

Alarmující fakta dokládají, že krádeže vozidel jsou stále nejen českým, ale i celoevropským problémem. Jak vyplývá z odhadů odborníků, právě pro ČR je typické, že jen 25% odcizených vozidel, a to převážně nových, je vyvezeno do zahraničí, 25%převážně starších je rozebráno na náhradní díly, ale zbylých 50% je velmi rychle po odcizení s pozměněnými identifikátory znovu přihlašováno do evidence v ČR.

Varování

V ČR tak bylo za posledních 15 let postupně přihlášeno až 500.000 vozidel v minulosti odcizených, která byla prodána nic netušícím občanům spolu s falešnými doklady nebo padělanými identifikátory odcizených vozidel.

Statistiky Cebia

Z dlouhodobých statistik Cebia vyplývá, že:

  • 50% odcizených vozidel je předěláno a vráceno zpět na trh!
  • 42% vozidel má upravený stav tachometru
  • 20% vozidel je závadových – mají negativní výsledek při fyzické nebo dokladové prověrce Cebia)
  • 15% vozidel je omlazeno, tzn. mají zfalšovaný rok výroby

Co je důležité při nákupu ojetého vozidla?

Kontrola identifikátorů vozidla. Je opravdu vozidlo, které stojí před Vámi tím, které popisuje jeho Technický průkaz. Nejedná se ve skutečnosti o vozidlo jiné – s pozměněnými identifikátory, které mohlo být v minulosti odcizené? Systém AUTOTRACER Vás postupně povede kontrolou identifikátorů a umožní Vám porovnání s fotodokumentací originálního provedení. 

Znát historii vozidla. Snad každý kupující se zajímá o to, kdy bylo vozidlo skutečně vyrobeno, kolik kilometrů ujelo, zda bylo vozidlo někdy prověřováno a s jakým výsledkem nebo jak vozidlo navštěvovalo servis a z jakého důvodu.  Systém AUTOTRACER Vám zobrazí historii Vámi vybraného vozidla.

Součásti systému AUTOTRACER

Kontrola identifikátorů. Obsahuje textový a obrazový návod, jak v jednotlivých krocích vybrané vozidlo fyzicky zkontrolovat včetně možnosti porovnat aktuální stav identifikátorů s fotografiemi jejich továrního provedení u daného modelu.

Výpis z historie vozidla. Může obsahovat záznamy v tomto členění: rok výroby, technický popis, záznamy a fotografie z dokumentování a prověření původu vozidla nebo původnosti identifikátorů vozidla, kontroly odcizení v ČR, kontroly leasingu, servisní záznamy, časový vývoj stavu tachometru, atd.

OSVĚDČENÍ Cebia REPORT. OSVĚDČENÍ zobrazuje výsledek hodnocení vozidla v těchto kategoriích: Kontrola VIN, kontrola roku výroby, kontrola odcizení, kontrola financování a ověření stavu tachometru. Prohlídněte si pozorně OSVĚDČENÍ vystavené ke konkrétnímu vozidlu a přečtěte si výsledky jednotlivých kategorií.

Autentičnost OSVĚDČENÍ si můžete ověřit na stránkách společnosti Cebia, v sekce „Ověření OSVĚDČENÍ“.

Informace o společnosti Cebia, spol. s r.o.

Leader v poskytování služeb zaměřených na identifikaci a prověření původu vozidel v ČR. Společnost na evropské úrovni, která se významným způsobem podílí na formování aktivit zaměřených zejména na protikrádežová opatření a systémy. Již od roku 1991 se specializuje na zavádění a provozování technologií zaměřených na boj proti automobilové kriminalitě.

Cebiamá ročně více než 240.000 zákazníků jen na území ČR. Své služby poskytuje prostřednictvím sítě cca 1.100 Autorizovaných Pracovišť Cebia (tzv. APC), kterou tvoří převážně značkoví prodejci a servisy vozidel.

V roce 2007 otevřela Cebia vlastní pobočku v Bratislavě na Slovensku a cestou svých partnerských organizací poskytuje své služby v  Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a Brazílii.

Více na www.cebia.cz nebo www.zkontrolujsiauto.cz

Chcete získávat zprávy o nových vozech v naší nabídce jako první?

+420 568 620 620
+420 775 662 025
+420 775 662 266
+420 776 745 721

Napište nám!