Zarezervujte si Váš nový vůz: +420 608 159 757

2 dnů 2 hod. 55 min. 11 s.

Jak nakupovat ojetý vůz?

Co to je SOVA a o co se snaží?

Cílem SOVA je pomáhat zákazníkům, kteří si kupují ojeté vozy a stávají se oběťmi triků nepoctivých autobazarů nebo individuálních dovozců. Chceme radit lidem s konkrétními problémy, a to nejen v Praze, ale po celé České republice.

Rádi bychom v tomto smyslu spolupracovali s médii a s jejich pomocí na jednotlivé případy upozorňovali.

Chceme, aby se v České republice mohla prodávat jen kvalitní, technicky způsobilá a prověřená ojetá auta, jejichž provoz nebude pro řidiče znamenat zbytečný hazard, nebo riziko jejich zabavení kvůli nejasnému nebo dokonce kriminálnímu původu. Proto by podle nás měla ojetá auta dovážená do České republiky podléhat přísné kontrole původu, tedy aby k jejich registraci bylo nutné potvrzení o tom, že nejsou kradená, nebyla totálně bouraná, nevázne na nich nesplacený leasing nebo jiný závazek ze zákona (např. zástava) a že byla řádně odhlášena jejich původním majitelem.

Doufáme, že aktivity SOVA také pomohou zamezit tomu, aby stále více lidí umíralo na silnicích kvůli špatnému technickému stavu vraků, kterých se naši evropští sousedé zbavují, protože už s nimi sami nechtějí jezdit. Auto, které bylo totálně bourané, které je svařené z dvou jiných vozů nebo které neprojde přípravou na STK, nemá na silnicích co dělat.

Nákup ojetiny se nesmí rovnat hazardu s vlastním zdravím či finančními prostředky!

Veškeré informace zveřejněné v této sekci byly s předchozím souhlasem provozovatele použity ze serveru: www.sdruzeni-sova.cz

Chcete získávat zprávy o nových vozech v naší nabídce jako první?

+420 568 620 620
+420 775 662 025
+420 775 662 266
+420 776 745 721

Napište nám!